האטקרציות החמות להעסקת ילדים בחופשים בשנת 2021

חופש עבור הילדים מצריך עבודה רבה מצד הוריהם. ככל שהחופשה מהלימודים ארוכה יותר כך צפוי שהילדים יהיו חסרי סבלנות ויחפשו אחר פעילות שתעביר להם כמה שעות, או אפילו כמה ימים.

הבעיה היא שהילדים של היום הם לא רק אקטיביים אלא גם מודעים לצרכים שלהם, מה שמביא לכך שההורים מחפשים אחר הפעלות ילדים מגוונות ומקוריות שלא ישעממו את הילדים ולא יחזרו על עצמן. אנחנו מזמינים אתכם לקרא על מספר אטרקציות מיוחדות ופופולאריות במיוחד, שצפויות להתאים במיוחד לילדים שלכם, ולפעמים גם לכם.

 

חדרי בריחה

חדרי בריחה הם אחד הלהיטים הבולטים בישראל ובעולם בשנים האחרונות, והם בהחלט מתאימים לילדים ולמשפחות שלמות בחופשות. לכל חדר בריחה יש עלילה וגם חוקים משלו, אבל הרעיון הכללי דומה: השחקנים מוצאים עצמם "כלואים" בחדר או במספר חדרים. כדי לצאת מהם הם צריכים לפתור לא מעט חידות, לפצח קודים, לאתר חפצים וכן הלאה, כאשר לרוב האתגר הוא לצאת מהחדר תוך פרק זמן נקוב (בדרך כלל שעה). כמובן שחשוב לוודא במקרה הזה שחדר הבריחה מותאם גם לילדים מבחינת רמת הקושי או האלמנטים האחרים.

מעבר לפן החווייתי של חדרי הבריחה הם מפתחים את החשיבה היצירתית של הילדים ומאפשרים למשתתפים לתרגל שיתוף פעולה, חלוקת משימות, עמידה בזמנים ועוד.

 

ילדים בחופש

סדנאות יצירה

סדנאות יצירה הן פעילות מומלצת נוספת, שמתאימה כמו כפפה ליד לחופשים ולבילויים משפחתיים. ניתן למצוא מגוון רחב של סדנאות, כאשר בין היתר ניתן להצביע על הכנת תכשיטים, יצירה באמצעות עיסות נייר, יצירה בפלסטלינה, הכנה של מניפות, יצירה על גבי חלוקה נחל - והרשימה עוד ארוכה.

הסדנאות הללו מפתחות את היצירתיות וכן כישורים חשובים אצל הילד, דוגמת הקואורדינציה או החוש האסתטי. במסגרת הסדנאות ניתן ללמוד דברים חשובים רבים, למשל על החשיבות של המיחזור והשימוש מחדש בפריטים. בנוסף, בסוף הסדנא יוצאים בדרך כלל עם יופי של מזכרת, שיכולה בהחלט לקשט את חדרי הילדים ומקומות אחרים בבית.

אילו סדנאות יצירה לילדים ניתן להזמין דרכינו?

 

סדנאות בישול לילדים

בישול הוא אחת המיומנויות החשובות ביותר שיכולות להיות לאדם, כשכיום המציאות היא שאין גיל מוקדם "מדי" להתחיל לבשל. בשנים האחרונות סדנאות בישול ואפייה המתאימות לילדים (לרוב עם הוריהם) הפכו לפופולאריות הרבה יותר. המאכלים המוכנים כאן הם המאכלים האהובים ביותר על ידי הילדים, כאשר מן הסתם ההתאמה אליהם מבחינת רמת הקושי תהיה מלאה. תוכלו למצוא כיום סדנאות הכנת קאפקייקס ועוגות לילדים, סדנאות אפייה במסגרתן הילדים לומדים להכין מאכלים אהובים כדוגמת- פיצות על סוגיהן, סדנאות עיצוב באמצעות בצק סוכר ועוד.

מעבר לפן החווייתי ולעובדה שהילדים זוכים בסוף הסדנא לאכול את היצירות הטעימות שלהם, הם מקבלים כלים ולעיתים גם מתכונים – שיאפשרו להם לשחזר את ההצלחה גם בבית.

 

מופעים על חושיים

הילדים נמשכים למופעי קסמים ולכל סוג של מופע שמותח עבורם גבולות, תוך טשטוש הגבולות בין האמיתי לבין הלא אמיתי. מופעים על חושיים הם אטרקציה די מיוחדת העונה על ההגדרה הזו. גם כאן תוכלו לראות מופעים על חושיים מסוגים שונים, אבל החוויה מובטחת בכל אחד מהם.

יתרון משמעותי הוא שהמופעים האלה מערבים בדרך כלל את הילדים באופן ישיר, כאשר הם עולים לבמה כחלק אינטגרלי מהמופע: כך למשל אמן החושים יכול "לחדור" למחשבה שלהם. המופעים אמנם לא יספקו תשובה לשאלה "איך הוא עשה את זה?" (למעשה, לא תמיד יש לשאלה הזו בכלל תשובה), אבל זה במידה רבה סוד הקסם שלהם.

 

מופעי סטנד אפ לילדים

יש כאן משפחות עם ילדים שאוהבים לצחוק? סביר מאד להניח שכן. במבט ראשון נראה שמופעי הסטנד אפ לא מתאימים לילדים. הבדיחות בהם הן לעיתים מתוחכמות מדי והתכנים לא בהכרח הולמים: לא בטוח שבדיחות על מיניות, כפי שמאפיין רבים ממופעי הסטנד אפ למבוגרים, תהיינה הולמות. החדשות המועדדות הן שבשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר מופעי סטנד אפ ייעודיים לילדים, המדברים אליהם בגובה העיניים ועוסקים בנושאים שילדים מכירים (ובעיקר בנושאים שמצחיקים ילדים). חלק מהסטנדאפיסטים והסטנדאפיסטיות המובילים של מדינת ישראל העלו לאחרונה מופעים ייעודיים לילדים, בין היתר שחר חסון והדר לוי.

 

ארגנו יום כיף

 כבר דיברנו על כך שכדאי לערב את הילדים בהחלטות, אז למה לא לתת להם לתכנן את היום בעצמם?

שבו עם הילדים וצרו תוכנית: כמה שעות יש להם, פעילויות לדוגמא ומשך כל פעילות, מה הם רוצים לאכול, את מי הם רוצים להזמין ומהו התקציב. בנייה כזו של לוח פעילויות לפי זמנים מוגדרים מראש תאפשר להם ללמוד כיצד לארגן נכון את הזמן, ותאפשר להם להנות מיום כיף שהם עיצבו במו ידם. אם לילד שלכם יש חבורה קרובה וקבועה של חברים, בחופשים ארוכים יותר אפשר להטיל על כל ילד להיות אחראי לארגון יום כיף אחד.

היכנסו לקריאת טיפים נוספים על ארגון יום כיף.

 

אז איך בוחרים?

אלו הן רק חלק מהאופציות המקוריות שיש כיום לפעילויות בחופשים עם ילדים. אם מוסיפים לכך אירועים נקודתיים הנערכים בחופשים – מופעים של כוכבי ילדים, פסטיבלים, ירידים, הצגות וכדומה – מבינים שיש הרבה מה לעשות עם הילד בחופש. מומלץ לקבל את ההחלטה יחד עם הילדים ולא במקומם, מה שיגדיל את הסיכויים לבחירה מוצלחת וגם ילמד את הילדים משהו על  לקיחת אחריות וקבלת החלטות. 

נגמרו לכם הרעיונות? חברת סינרגיה הפקות אירועים מזמינה אתכם לקחת את היקרים שלכם ולצאת לחוויה מפנקת ומעשירה עם האירועים המיוחדים שלנו.