גיבוש משפחתי

המשמעות של המושג "משפחה" היא הרבה יותר רצינית ועמוקה ממה שנראה במבט ראשון.

 

לא תמיד האנשים שאיתם אנחנו מבלים את מלוא הזמן מחוץ למסגרת העבודה הם גם האנשים הכי קרובים לנו בעולם. לעיתים קרובות מדי, אנשים עשויים למצוא את עצמם מתרחקים זה מזה עקב העובדה שיש מעט מדי גורמים המקשרים ביניהם. כאשר ההורים עמוסים במטלות היומיום והעבודה והילדים נותרים לבדם עם ילדים אחרים בני גילם ועם החוויות האישיות (והלא תמיד פשוטות) במסגרת החינוכית, הקרע עלול להיווצר במהירות רבה ובכאב רב. זו הסיבה לכך שאסור להתייחס ליחסים בתוך המשפחה בקלות דעת, ויש להשקיע את הזמן ואת המשאבים הדרושים על מנת ליצור חוויות משותפות שיעניקו לא רק זיכרונות משותפים, אלא גם את האפשרות להכיר יותר טוב זה את זה.

אז מה אנחנו מציעים?

סדנת לקטות בחיק הטבע 

סיור בעזרת מדריך מוסמך בו נתוודע לעולם ונופתע מהעולם המופלא של צמחים אכילים בסביבת הטבע ונקנח בארוחה מדליקה ומגבשת.

 סדנת השרדות

נלמד  להצית אש, נלמד להקים מכסה ולמצוא צמחים אכילים, ולבסוף נבשל ארוחה מפנקת בטבע (בישול פויקה) 

 סדנת נגרות 

יחד ננסר , נחתוך, נבריג וניצור את המוצר המושלם (לבחירה: פינת ישיבה, אביזרי נוי,תיבת דואר ועוד)

הפעלת ניווט אתגרי בשטח 

פעילות המתבצעת ע"י חלוקה לקבוצות קטנות , כשכל קבוצה צריכה לנווט בעזרת מפות , משקפת ומצפן , להגיע ליעד ולעמוד במשימות שונות ומצחיקות.

חפש את המטמון למשפחה

 התמודדות במשימות מאתגרות, היתוליות ומגבשות בעזרת מדריכים ומוסיקה מקפיצה

סדנת נפחות זכוכית

התנסות חווייתית של עשייה בעולמה המופלא של הזכוכית בשלל צבעים וצורות

 

מתי כדאי לעשות גיבוש משפחתי?

בשתי מילים – בכל זמן. אין דבר כזה, יותר מדי גיבוש משפחתי. הילדים גדלים מהר, האינטרסים שלהם משתנים הרבה יותר מהר משהיינו רוצים, והאמת  היא שגם המבוגרים אינם נשארים לעולם כפי שהם, אלא נוטים לשנות את דעתם ולהיפתח לדברים חדשים. כך, כל פעילות משפחתית משותפת עשויה להפוך למקור חשוב ומשמעותי לקרבה ולחיבור עמוק בין כל הדורות במשפחה. כמו כן, אפשר ואף מומלץ להעביר אירועי גיבוש ממוקדים לרגל מאורעות שונים, כגון ימי הולדת, סיום שנה בגן/בבית הספר, לרגל יום הנישואין (על מנת להדגיש את החשיבות של זוגיות טובה) ועוד, הכל בהתאם לרצונות של בני המשפחה ולערכים המקובלים בחברה הקטנה שהיא כל משפחה בישראל. כדאי ליצור קשר מראש עם חברת סינרגיה על מנת לקבוע מקום, זמן וסוג סדנה שמעוניינים לערוך עם כל המשפחה.

family time

 

מה אפשר לעשות במסגרת הגיבוש המשפחתי?

הסדנאות והפעילויות המוצעות על ידי חברת סינרגיה מכסות למעשה את כל תחומי העניין האפשריים של הילדים ושל ההורים, ואפילו עדיפה על אלה ההתעסקות בתחומים חדשים שאף אחד מבני המשפחה עוד לא נחשף אליהם. לדוגמא, אפשר לבחור הרצאות על תזונה בריאה או סדנאות בישול לכל המשפחה, או לחלופין – יום כיף הכולל יותר היבטים פיזיים, כמו לימודי ג'אגלינג. סדנאות כאלו מאפשרות ליצור חיבור חזק  יותר בין הגוף לנפש, לחלוק את שמחת ההצלחה ולעודד זה את זה כאשר התרגיל אינו מצליח. לילדים קטנים יותר אפשר לבחור אחת  מתוך מגוון מסדנאות היצירה לילדים שלנו.

במילים אחרות, מה שחשוב הוא שכל בני המשפחה יהיו נלהבים במהלך הפעילות ושלא יהיה אדם אחד שישתעמם או שיעמיד פנים שהוא נהנה – אלה הכללים הבסיסיים והחשובים ביותר עבור הנאה מושלמת מאירוע הגיבוש המשפחתי.

 

היופי שבסדנאות משפחתיות 

אף על פי שניתן למצוא אינספור מקומות להעביר בהם את הזמן עם המשפחה – לא תמיד הפעילות תבטיח חיבור רגשי אמיתי. למשל, ילדים והורים הולכים כל הזמן לקניונים ולג'ימבורי, אך פעמים רבות זה נעשה אך ורק כדי לבדר את הילדים ולהקל על ההורים. כאשר עורכים יום גיבוש מיוחד לכולם, ההורים והילדים משתווים ומשתתפים בפעילות באותה המידה, כך שניתן ליהנות מתחושת "ביחד" שאין בשום מקום אחר. על כך מתבססת הפעילות של חברת סינרגיה, המחפשת את האפשרות לקרב לבבות וגם לתרום להתפתחות האישית של כל אדם, משום שהדבר נדרש וחשוב מאוד בכל יום.

 על מנת לשבור את השגרה ולהפוך את היום למיוחד ובלתי נשכח, אנו ממליצים לערוך את יום הגיבוש בחיק הטבע

 

כך תיישמו את מה שלמדתם בסדנאות בחיי היומיום שלכם

הערך המוסף החשוב ביותר שמועבר בזמן הפעילויות של חברת סינרגיה הוא האפשרות לקחת את הדברים שנלמדו במסגרת הסדנאות שלנו וליישם אותם בכל יום, בין אם מדובר ביכולות שרכשתם או אפילו בבדיחות פרטיות שעלו בזמן שיתוף הפעולה והעברת זמן האיכות ביחד. ניתן לסכם שזהו ניסיון שאין לו מחיר, כי אין מחיר לתקשורת עם אנשים אהובים. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עוד היום ולבחור פעילות גיבוש משפחתית בלתי נשכחת לרגל אירוע מיוחד, או ככה סתם, ללא סיבה. אנו בסינרגיה נשמח להתאים לכם פעילות המותאמת לצרכים ולרצונות שלכם.