יוגה, דמיון מודרך ויוגה צחוק

 

ישנן פרקטיקות רבות בעולם המודרני שאינן זוכות לכבוד הראוי להן – יתר על כן, בחלקן אפילו מזלזלים וקוראים בשמות מנמיכים כמו "רוחניקיות" וכדומה.

 אך בפועל, כולנו מרגישים לעיתיםקרובות שיש משהו בכל העניין הרוחני. כיצד ליישם את זה בצורה שתאפשר לנו להרגיש טוב עם עצמנו, להתפתח ברמה האישית ולא להרגיש מגוחכים (בעיקר בעיני עצמנו)? באמצעות סדנאות קצרות שמלמדות להתחבר לעצמנו באמצעות המחשבות, חיוביות ושליליות כאחד, ולהפוך אותן לכוח המניע של חיינו. לא מדובר בקסם כלל וכלל, זה פשוט הכוח של העולם הפנימי שלנו שאנחנו נוטים להתעלם ממנו כיוון שהעולם דורש מאיתנו תמיד להיות "מפוקסים" ולעשות את הכל על פי הספר.

 

yoga

 

יוגה – מה אפשר ללמוד עליה במסגרת פעילות אחת?

יוגה היא אמנות שמקורה בהודו, שהפכה בעשרות האחרונים לנחלת הכלל, לרבות העולם המערבי המתקדם שתמיד מחפש סוגי אימונים שמאפשרים לשפר את הגמישות ואת איכות החיים, ואם יש מאחוריה גם פן רוחני – מה טוב. יחד עם זאת, נראה שאי אפשר לגבש מידע מסודר לגבי תורה שכזאת במסגרת סדנה אחת בלבד. אך בפועל זה לא ממש נכון, משום שמדובר בדרך חיים, ושינוי בדרך החיים מתחיל קודם כל מהארה ומהלך רוח חדש, הכולל הבנה שהחיים אינם כאוטיים, אלא שיש בהם סדר מסוים ואפשר להתחבר אליו באמצעות החיבור אל העצמי. בסופו של דבר, יוגה מתחילה קודם כל מנשימות, וזה בהחלט משהו שאפשר ללמוד בפעם אחת. כמובן, את תנוחת העמידה על הראש ברגליים שלובות לא תלמדו בסדנה חד פעמית, אך בהחלט מדובר בצעד אחד ראשון לקראת גיבוש דרך חיים חדשה.

 

התרומה של דמיון מודרך לאיכות החיים של כל אדם

דמיון מודרך הוא פרקטי שמסייעת להתנתק מהעולם החיצוני ולהתעמק יותר במי ובמה שאנחנו. הדבר מאפשר לדמות סיטואציות שונות בחיינו – משהו ששימח אותנו, משהו ששבר אותנו, משהו שאנחנו כמהים לו. כל דבר יכול להתעורר לחיים באמצעות דמיון מודרך, ועקב כך לסייע לנו להתמודד עם פחדים, עם טראומות ועם חששות, או להיפך – חלומות שאתם רוצים לראות הופכים למציאות. הדמיון המודרך משמש במסגרת פעילויות וסדנאות שונות המיועדות לילדים ולמבוגרים כאחד, והאוניברסליות שלו הפכה אותו לאחת הדרכים המועדפות להתמודד עם בעיות שונות וכן לגבש דרכים להשגת המטרות השונות והחשובות ביותר בחיים. הדמיון המודרך יעיל באותה המידה עבור רגעים קשים וכן בתור פרקטיקה יומיומית שתאפשר לשפר את הביצועים ואת איכות החיים באופן כללי, כיוון שידוע שמחשבה יוצרת מציאות, והרעיון מאחורי דמיון מודרך מתבסס על ההבנה שלמה שאנו רואים בעיני רוחנו יש משמעות עמוקה ביותר, ויש להקדיש לכך תשומת לב וזמן.

 

יוגה צחוק – אוקסימורון או אמצעי מעולה להתמודדות עם לחצים?

לאור ההתפשטות של פרקטיקת היוגה בעולם המערבי, נוצרה תערובת מעניינת שקודמה על ידי ד"ר קטריה מדן שחקר את הקשר בין הגוף לנפש והגה את הרעיון לשחרר לחצים באמצעות שילוב של צחוק ופעילות בתחום היוגה – נשימות, מתיחות ועוד. הרעיון הופיע באמצע שנות ה-90 ועד היום שומר על אקטואליות, כי בסופו של דבר אין דבר שאנו אוהבים יותר מלצחוק, וחלק משמעותי מכלל הפעילויות היומיומיות שלנו נעשה במטרה ספציפית זו, ליצור את כל הסיבות המוצדקות להתפקע מצחוק. אך כיוון שד"ר מדן מצא שהגוף אינו באמת מבדיל בין צחוק כן לבין צחוק מאולץ ומפריש את כל הורמוני האושר בכל מקרה, אימוני צחוק נעשו תרגול לכל דבר.

יתרון נוסף של סדנאות הצחוק, הוא שהסדנה מאפשרת לקבוצה של אנשים זרים זה לזה (על אחת כמה וכמה קבוצה של חברים) להתחבר, לצחוק יחד ולעבור חוויה משותפת, ולכן סדנאות צחוק מתאימות במיוחד לימי גיבוש של קבוצות חברים או עובדים. זאת בניגוד לתרגול יוגה, בו כל מתרגל מתמודד בעצמו עם הקושי ואין שיתוף פעולה אמיתי בין הנוכחים בקבוצה.

סדנאות וימי כיף של סינרגיה מאפשרים לכם להכיר מקרוב את התורות האהובות והחיוביות ביותר להגעה למצב של נפש רגועה ותודעה צלולה.

 

להזמנות עם סינרגיה הפקות אירועים התקשרו אלינו עוד היום או מלאו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם!