הביעו את הכישורים היצירתיים שלכם

לכל אדם – מבוגר או ילד – יש כישורים יצירתיים, חלק מהאנשים פשוט אינם מודעים לכך. ההמלצה הברורה היא לפתח את הכישורים האלה, מה שחשוב בעיקר בגילאים מוקדמים יחסית 

לצפייה בכל סדנאות היצירה וסדנאות הילדים שלנו- לחצו כאן.

. ידוע שפיתוח הדמיון הוא חלק מהותי בהתפתחותו התקינה של הילד, כך שהיתרון המשמעותי הוא שאם יודעים מה לעשות ואיך, מוצאים הרבה מאד נקודות השקה בין יצירה לבין הנאה, פיתוח דמיון, מתן ביטחון עצמי ועוד. למעשה, סדנאות היצירה מכניסות אותנו לעולם רחב מאד, עם מכנה משותף אחד: מדובר בפעילות אולטימטיבית ועמוסת יתרונות.

 

למה להשתתף בסדנאות?

קצרה היריעה מלפרט כאן על כל הסוגים של סדנאות היצירה: למעשה, גם המחשבה על הרעיונות המקוריים של חלק מהסדנאות המוצעות כיום מגלם את היצירתיות במלוא הדרה. ממש על קצה המזלג, יש כיום סדנאות המאפשרות להיכנס לעולם המופלא של קיפולי הנייר (אוריגמי), סדנאות קישוט (החל מציור על כפכפים, דרך קעקועים ועד לסדנאות גבס או פלסטלינה), סדנאות ליצירת ראש דשא, סדנאות שמאפשרות הפקה של מוצרים שונים (נרות או סבונים, למשל), סדנאות מוביילים – והרשימה ארוכה מאד, אפילו כמעט אינסופית.

בהמשך לכך, יש סדנאות שמתאימות לכל ימות השנה לעומת סדנאות אידיאליות בעיקר בתקופות מסוימות: סדנאות הכנת עפיפונים או קישוט כפכפים, לדוגמא, הן אופציות מצוינות לחודשי הקיץ.

יצירה

 

אז איך בוחרים סדנה?

אחת המשמעויות של היצע הסדנאות הרחב היא שמומלץ להשקיע מחשבה בבחירה של סדנא ספציפית. את הסדנא ניתן להתאים לתקופה בשנה שהיא נערכת בה, לא רק מבחינת עונות השנה אלא גם לקראת חגים ספציפיים, לדוגמה. סדנאות יצירה לראש השנה, למשל, יכולות לכלול פעולות דוגמת הכנת כרטיסי שנה טובה, סדנאות "מתוקות" המעמידות במרכזן את הדבש, סדנאות להכנת קמעות לבית ועוד. לכל תקופה בשנה יש רעיונות המיוחדים לה, ואתם יכולים להתאים את הבחירה למועד שבו אתם מעוניינים להשתתף בסדנה. אגב, זה לא אומר שאין הרבה סדנאות שמתאימות באותה מידה לכל תאריך בשנה.

 

סדנאות רבות מהוות פעילות משפחתית מצוינת, שמדברת למבוגרים ולילדים כאחד: הם עוסקים יחדיו בתכנון וביצירה עצמה, מקיימים שיתופי פעולה, מבצעים חלוקת תפקידים וכן הלאה. באופן ספציפי יש סדנאות המיועדות לקבוצות גילאים שונות, וחשוב לשים לב לנקודה הזו לפני שבוחרים סדנה. מומלץ כן להשתתף בסדנאות המיועדות לטווח הגילאים של הילדים, מכיוון שהסדנאות מתאימות בחלקן הגדול לכישורים הקיימים אצל ילדים בגילאים אלה או למה שחשוב לפתח אצלם. בנוסף, הילד ירגיש הרבה יותר בנוח עם בני גילו. בחלק מהמקרים סדנאות לילדים כוללות היבט חברתי מובהק ויכולות להיות פתח לידידות מופלאה של הילדים ובני גילם. בחירה נבונה של הסדנה תלויה בכמות הילדים, בהיכרות שלכם עם הילדים המשתתפים וגם בהורים ובמשפחות המתלוות לאירוע. בשילוב שלושת הגורמים יובטחו לכם ימי כיף חוויתיים ובלתי נשכחים, במיוחד אם תחזרו הביתה עם מזכרת.

 

סדנאות למבוגרים ולמשפחות בחיק הטבע

כל מבוגר הוא קודם כל גם ילד. סדנאות יכולות להיות פתרון מעולה לימי גיבוש של העובדים במשרד. היצירה לכשעצמה היא גורם מאחד אך יכולה להיות גם תחרותית, ומהווה בסיס מעולה לגיבוש ויצירה משותפת. הנסיעה המשותפת מחוץ למשרד והבילוי בחיק הטבע מאפשרים לצוות להשתחרר ולהתחבר. נכון שתמיד אומרים שהאווירה אחראית להצלחת האירוע? לטבע יש אפקט חזק מאוד של רוגע, שלווה, שחרור, מנוחה והפסקה משגרת היום יום המלחיצה. אירועים בטבע תמיד יהיו חוויה שאנשים יקחו איתם הלאה.

 

רוצים להזמין לכם סדנה? צרו קשר עם סינרגיה דרך האתר, בטלפון 052-8376955 או במייל: