רעיונות מקוריים לניהול צוות עובדים

 

כל מנהל יודע את החשיבות של גיבוש עובדים. פעילויות מהסוג הזה משפרות את היחסים בין העובדים, מה שיכול להיות מתורגם לאחר מכן לעבודה יעילה ופרודוקטיבית יותר – משימות רבות בעסק מבוססות הרי על שיתוף פעולה.

ימי הגיבוש מגלמים בתוכם יציאה מהשגרה, יכולים לתרום לאווירה החיובית בחברה וגם להעניק תוך כדי כלים מעשיים ותיאורטיים לעובדים.

גם אתם החלטתם להוציא את העובדים שלכם לפעילות מגבשת כלשהי, אבל לא יודעים מה לבחור מבין ההיצע הרחב שיש כיום. המאמר הבא יציג עבורכם חמישה רעיונות מומלצים לפעילות המגבשת האידיאלית. קחו בחשבון שלכל עסק מתאימות פעילויות אחרות, ושהבחירה צריכה לקחת בחשבון את הצרכים הנקודתיים של אנשי העסק, את ההעדפות של העובדים וגם משתנים "טכניים" דוגמת מספר העובדים או מיקום העסק.

סדנאות בישול

פעילויות גיבוש רבות מעמידות במרכזן את האוכל

 אנחנו לא מתכוונים כאן רק לאפשרות לצאת עם העובדים לארוחת צהריים או ערב משותפת מדי פעם – רעיון שמוצלח בכל חברה – אלא גם לפעילויות חווייתיות יותר , המתמקדות בהכנת אוכל, כאן תוכלו למצוא:

סדנת בישול איטלקי

חוויית המזרח הרחוק

סדנת שוקולד וקינוחים

סדנת סושי

סדנת בישול קדום

סדנת בישול ע"פ קונספט חגים

פעילות גיבוש מסטר שף 

כיום תוכלו למצוא היצע רחב של סדנאות המבוססות על הרעיון הזה ושמאפשרות להתנסות בבישול או באפייה על סוגיהם. כך למשל תוכלו לבחור בין סדנת יין, סדנא במסגרתה מבשלים בשטח או סדנא המתמקדת באוכל הבריא. בחלק מהסדנאות האלה מושם דגש על שיתוף פעולה (למשל חלוקה לצוותי עבודה), כאשר התוצריםהטעימים המתקבלים בסוף הסדנא מהווים ערך מוסף לפעילות

.

 

   סדנאות יצירה וסדנאות חוויה

הכנת בושם

סדנאות יצירה או סדנאות חוויה אינן מיועדות לילדים בלבד, הרי שבכל מבוגר מסתתר הילד שהיה פעם. סדנאות יצירה המונחות על ידי מדריכים מקצועיים ומיומנים, יאפשרו לצוות להתגבש וליצור שיח משותף סביב היצירה, וכמובן לקחת הביתה מזכרת קטנה שאפילו הילדים ילהבו ממנה. סדנאות כאלו יכולות להיות הכנת בשמים (בתמונה משמאל) סדנאות יוגה, תנועה, מגע, עיצוב ואפילו תזונה סינית. לרשימת כל סדנאות היצירה שלנו לחצו כאן

 

חדרי בריחה

את חדרי הבריחה, שהפופולאריות שלהם עלתה בצורה משמעותית בישראל בשנים האחרונות, נראה שאין צורך להציג בפניכם. מה שחשוב להדגיש הוא שמדובר בפעילות המתאימה מאד לצרכי גיבוש של חברות ושל ארגונים.

כאשר מתבוננים באתגר שמעמידים חדרי הבריחה, אפשר להבין מדוע. כדי לצלוח אותו ולהצליח לצאת מהחדר צריך לפתור לא מעט חידות, למצוא אובייקטים נסתרים, לפענח צפנים וכן הלאה. מעבר לעובדה שפתרון המשימות מצריך מחשבה מחוץ לקופסא (משאב של העובדים שצריך לפתח תמיד), הם מתרגלים תוך כדי את כל מה שחשוב לתרגל כדי ליצור סביבת עבודה הולמת: חלוקת תפקידים, שימוש בכישורים הספציפיים של כל עובד, עמידה בזמנים (מרוב חדרי הבריחה צריך לנסות לצאת תוך שעה) ועוד. התוצאה היא פעילות מהנה שמעניקה ערך מוסף של ממש לכל המשתתפים וגם לעסק ברמת המאקרו.

 

הרצאות

לכאורה הרצאה היא פעולה פאסיבית, במסגרתה העובדים ישובים בשקט ומאזינים לדבר מה. לכן לא כולם מייחסים להרצאות אלמנט של גיבוש. יחד עם זאת, בהחלט ישנן הרצאות שכוללות בתוכן פוטנציאל מגבש. הנקודה הראשונה היא שבחלק מהסדנאות מושם דגש על השתתפות פעילה של המאזינים, שנשאלים או שואלים שאלות, משתפים בסיפורים שלהם, עולים לבמה בהדרכת מעביר ההרצאה ועוד. הרצאה איכותית תכלול בתוכה הרבה נקודות למחשבה, כך שהיא יכולה ללוות את אנשי העסק גם לאחר היציאה ממנה - הרי לכם נושא שיחה למסדרונות המשרד למשך מספר ימים או אפילו שבועות.

ההרצאות יכולות לעסוק מן הסתם בנושאים הקרובים לעולמם של העובדים ולהעניק להם תוך כדי ידע תיאורטי וכלים פרקטיים שיסייעו להם בעבודתם לאחר מכן, או אפילו בחיים האישיים שלהם כמכלול.

 

יציאה לחיק הטבע

סביבת העבודה של רוב העסקים והחברות בישראל היא סגורה, כך שהיציאה ממנה תהיה רק בדרך לעבודה וממנה. כל יציאה לחיק הטבע צפויה בתנאים האלה להתקבל בשמחה רבה על ידי העובדים. סדנאות גיבוש בטבע מציעות שורה ארוכה של יתרונות, שהופכות אותן לבחירה שנראה שאי אפשר לטעות איתה. ימי גיבוש בחיק הטבע יכולים לכלול הרבה מאד דברים, דוגמת טיולים, פעילויות מגבשות המועברות על ידי איש מקצוע (סימולציות, משימות, תחרויות וכן הלאה) ואפילו פעילויות אקסטרים שמסייעות למתוח את הגבולות של העובדים.

ימי גיבוש הם שבירת שגרה במובן המוחלט ביותר שלה, פעילות בעלת מימד לא מבוטל של הנאה וגם תרומה עבור העובדים בימים שאחריה. החדשות המעודדות הן שבישראל יש לא מעט אזורים שמזמינים אליהם את אנשי החברות, אזורים פסטורליים המוסיפים נופים מרהיבים לתוך המשוואה: די אם נזכיר את אזור הצפון המהווה כתובת להרבה מאד פעולות מגבשות.

 

פעילויות מרגיעות

זה לא סוד שסביבת העבודה בעסק הישראלי הממוצע היא מלחיצה מאד. יש משימות רבות שצריך לפצח, לוח זמנים קצוב ואינטנסיבי המצריך פעולה סביב השעון ולפעמים גם מתחים הנובעים מפעילות העסק: למשל- לחץ לקראת עסקה חשובה או דאגה במקרים של ירידה במכירות. קצת שלווה עבור העובדים יכולה לסייע מאוד במקרים אלה.

החדשות הטובות (ובעיקר מרגיעות) הן שיש לא מעט פעילויות שאפשר לחשוב עליהן כדי להעניק לעובדים את השקט הנפשי ולעיתים גם המנוחה הגופנית שהם בוודאי זקוקים להם. פעילויות כמו הליכה משותפת למרכז ספא או הזמנת עיסויים עד למשרד תבאנה ללא צל של ספק לשיפור התחושה האישית של העובדים. פעולות אלה גם ממלאות את ה"מצברים" שלהם, מה שעשוי להביא להתנהלות יעילה ורווחית יותר של העסק בתקופה שלאחר מכן.

לטיפים כיצד לנהל ולהפיק נכון יום כיף- לחצו כאן.

 

לפרטים נוספים על ימי הגיבוש שלנו ולרעיונות מקוריים נוספים להפקת אירועים עם חברת סינרגיה, אתם מוזמנים לפנות אלינו במייל או בטלפון 052-8376955

נתראה בקרוב!